Listopadowy Kumpel z polecanymi przez Maki książkami


Kolejny numer „Kumpla” już w naszych rękach. I kolejne książki, które polecamy dzieciom od zerówki do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Tym razem prezentujemy całą serię, jedną z naszych ulubionych: „8+2” Anne-Cath. Vestly z ilustracjami Marianny Oklejak.

Moi chłopcy, choć już skończyli dziesięć lat, to każdy tom witają z dużym zainteresowaniem i są na bieżąco. Bo z dobrych książek się nie wyrasta! O norweskiej serii wydanej przez wyd. Dwie Siostry, pisałam na Makach TU (kto nie zna, zapraszam). Jak z ciepłem, życzliwością i humorem przedstawić perypetie rodziny tak, żeby chciało się do niej wracać? Sięgnijcie po książki, to się przekonacie! I podsuwajcie je swoim dzieciom — w dzisiejszym zwariowanym świecie znajdą tam same pozytywne emocje i dużo humoru i przekonają się, że nie pieniądze i kolejne gadżety dają szczęście i poczucie bezpieczeństwa tylko rodzinne, silne relacje, wzajemna troska i chęć pomagania sobie.A co znajdziecie w numerze?


Listopadowy numer miesięcznika "Kumpel"Dużo ciekawych, jesiennych rozkładówek! Tym razem numer otwiera wiersz Ewy Karwan-Jastrzębskiej o małym misiu, a dalej znajdziecie znane Wam rubryki tematycznie związane z przyrodą (sporo ciekawostek o ssakach), podróżami (tym razem odwiedzamy Hiszpanię), architekturą, znanymi ludźmi (wiecie, kim był Henryk Hryniewski?). Dużo wiedzy i informacji, które warto znać.

Jak zawsze dużo tu działów do sprawdzenia się i zabawy twórczej — bez długopisu w ręce nie zaczynajcie lektury, bo przyda się nie raz i nie dwa, podobnie jak kredki, farby i nożyczki :) 

Trzecioteścik, żarty nadsyłane przez dzieci, rubryka „Poznajmy się" z listami od czytelników , wycinanka (kolejny wagon do złożenia lokomotywy z wagonami z wiersza Juliana Tuwima) czy strona poświęcona przyjaciółce/przyjacielowi (sprawdźcie, jak dobrze się znacie).

Ciekawe, krótkie teksty, ciepłe ilustracje — podoba się nam!

Komentarze