Świąteczny Kumpel, a w nim świąteczne książki

 Grudniowy numer musi być świąteczny! I jest ;) My także przejrzeliśmy swoje świąteczne książki i wybraliśmy te, do których najchętniej wracamy i które na bank spodobają się dzieciakom w wieku 6 +. Pełne magii, ale i poruszające trudne tematy, do przemyślenia, do rozmowy. A czasem do spojrzenia na coś z zupełnie innej strony.


Jak czas oczekiwania i myślenia o prezentach i marzeniach to  Prezent dla Cebulki" (Frida Nilsson, il. Maria Nilsson Thore). Jak świąteczna magia to  Święta dzieci z dachów" (Mårten Sandén, il. Lina Bodén dwie z adwentowych książek wyd. Zakamarki,  A jak Boże Narodzenie to „Bombka z gwiazdką"  Maliny Prześlugi, z ilustracjami Jagi Słowińskiej (wyd. Tashka).

Zdjęcie w świątecznym klimacie zrobiła nam Dorota Raczyńska.

Jeśli szukacie innych książek o tematyce świątecznej zapraszam tu:
https://www.makiwgiverny.pl/2015/11/boze-narodzenie-w-ksiazkach-dla-dzieci.htmlGrudniowy „Kumpel"


A w świątecznym numerze dzieci znajdą i wiersze (Ewy Karwan-Jastrzębskiej) i fragment książki do poczytania (Dragona z Tatapatii", Joanny Wachowiak)  i teksty, które zaciekawią (Poloniki).

Powędrują trochę po świecie. Dokąd można się wybrać w grudniu? Do Laponii, krainy reniferów i Mikołaja! Nie zabraknie oczywiście zadań wymagających wzięcia długopisu do ręki i wysilenia komórek mózgowych  (Trzecioteścik), ale i zwykłej zabawy. Dla fanów kolejnictwa, pojazdów i wiersza Tuwima - kolejny wagonik do złożenia. Dla miłośników zwierząt - plakat z czworonogiem, plus wiele konkursów, listy od czytelników i dowcipy.
To tak w ogromnym skrócie o najnowszym Kumplu", bo wewnątrz jest naprawdę ciekawie i warto przekonać się o tym osobiście.

Komentarze