Dawno, dawno temu... Baśnie Hanbok autorstwa Wooh Nayoung w Centrum Kultury Koreańskiej

W Centrum Kultury Koreańskiej do 17 grudnia trwa wystawa koreańskiej ilustratorki Wooh Nayoung, która rysuje cyfrowo postaci noszące Hanbok (tradycyjny koreański strój). Znana jest w świecie graczy — jej rysunki postaci można oglądać w wielu komputerowych grach. Spośród jej prac największą sławą cieszą się „Baśnie”, w których interpretuje znane bajki na nowo, a ich bohaterów przenosi do Korei. Właśnie te prace są teraz w Warszawie.

Warto wiedzieć, że znajduje się tu — pierwszy raz prezentowana — ilustracja z bohaterami pięciu znanych polskich legend (m.in. Legendzie o Smoku Wawelskim, Syrence Warszawskiej, Złotej Kaczce).

Autorka współpracuje m.in. z Disneyem i Marvelem, Jonnie Walkerem, Samsungiem, LG i innymi. ​W 2019 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki Korei za działalność na rzecz popularyzacji Hanboku. Również w 2023 roku została honorowym ambasadorem Koreańskiej Administracji Dziedzictwa Kulturowego.

Wystawę potraktowałam jako ciekawostkę, bo łączy w sobie literaturę i ilustrację w koreańskiej interpretacji dla nas nieco egzotycznej.

Strona ilustratorki: https://www.woohnayoung.com/


Centrum Kultury Korei
ul. Kruczkowskiego 8,
Warszawa.
Godziny otwarcia (wstęp wolny): od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17 (przerwa o godz. 12-13). Ostatni zwiedzający wpuszczani są 30 minut przed zamknięciem wystawy.


Komentarze