Dla przyszłych poliglotów i podróżników, czyli o seriach PRZEWODNIKI i KONTYNENTY wyd. Tashka


Nowości od Tashka wywołały w moim domu gremialny zachwyt, mimo że najmłodsi to już grupa wiekowa +8.  Te kolory, te ilustracje i fakt, że nie tylko po naszemu, ale i w trzech innych językach! Dwie świetne w serie dla młodych, przybliżające faunę wszystkich kontynentów i polskie miasta (mam nadzieję, że seria będzie się rozwijać!). Plus świetne ilustracje, kieszonkowy format, kartonowe strony i przyjemnie zaokrąglone rogi.

Po pierwsze: seria PRZEWODNIKIJuż ją uwielbiam! Przede wszystkim za ilustracje Roberta Romanowicza i Superkrólika, który jak Supermen przemyka nad budynkami, pomnikami, wtapia się w krajobraz i wnętrza znanych miejsc pięciu polskich miast. Poznajemy z nim Warszawę, Wrocław, Kraków, Zakopane i Kazimierz Dolny (tak, tak!) - charakterystyczne miejsca, zabytki, których nie sposób pominąć zwiedzając miasto.

Ilustracje - rysunki oddają charakter tych miejsc, a jednocześnie wnoszą coś od autora, sprawiając, że są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. To plus ciepłe kolory sprawia, że ciężko odłożyć książeczki na bok - chce się je oglądać i przeglądać. Dzięki kieszonkowemu formatowi nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wsunąć Przewodniki do walizki albo torby i zabrać je w trasę - zwiedzając Polskę będą jak znalazł! Dla mnie Kazimierz Dolny jest niczym album ze zdjęciami - do każdego z pokazanych tu miejsc mam wydeptane własne ścieżki!

Bardzo piękne wydane, ogromna dbałość o szczegóły, no i fantastyczny pomysł, żeby najmłodszym zaproponować serię zgrabnych książeczek, zachęcających do podróżowania, zwiedzania i ... nauki języków (tekst prezentowany jest po polsku, angielsku, niemiecku i hiszpańsku!). Co jak co, ale w podróży dobrze jest umieć dogadać się z każdym, a od czegoś trzeba zacząć!

Przewodnik. (5 książeczek)
Il. Robert Romanowicz
Wydawnictwo TASHKA
Ilość stron: 8 rozkładówek
Oprawa: karton
Ilość stron: 16
Format: 1100 x 1400
cena 18.50 zł
Wiek: 3+

Po drugie: KONTYNENTYSześć kontynentów, sześć książek i po osiem najbardziej charakterystycznych zwierząt w każdej z nich. Podobnie jak w przypadku Przewodników - nie tylko po polsku. Tym razem także po niemiecku i angielsku.
Cechą charakterystyczną dla tej serii jest humor i kreska Piotra Nowackiego, którego znamy z komisków. Każda rozkładówka, poświęcona jednemu zwierzakowi to jakaś historia, wydarzenie z jego życia zatrzymane w stop klatce. Jest żartobliwie, jest z przymrużeniem oka, a przy okazji o każdym z prezentowanych zwierzaków dowiecie się czegoś ciekawego, co zapadnie w pamięć. Wiecie, że wombat robi kupę w kształcie sześcianu, albo że szympansy mają łaskotki, a nory borsuków wyposażone są w otwory wentylacyjne i  wyjścia awaryjne (nie mówiąc już o tych piętrach i sypialniach)? My już wiemy!
Dwa zdania o każdym zwierzaku w trzech językach plus zabawne rysunki, tętniące kolorem, staranne wydanie i zaokrąglone rogi - te kartonówki zaciekawią nie tylko maluchy, ale i starszych czytelników.

Wsparcie merytoryczne: Warszawski Ogród Zoologiczny.

Seria "Kontynenty" (6 książeczek)
Il. Piotr Nowacki
Wydawnictw: TASHKA
Ilość stron: 8 rozkładówek
Oprawa: Karton
Ilość stron: 16
Format: 1450 x 1500
cena 24.50 zł
Wiek: 2+

Komentarze