Park linowy "Radocha" w Nieporęcie, czyli o fajnym miejscu na wypad z dziećmi...


Park działa od 2011 roku, a my o nim nic nie wiedzieliśmy! Ale już wiemy i jestem przekonana, że jeszcze kiedyś tam wrócimy. Fajne miejsce, więc się nim dzielimy.

Zalet jest mnóstwo: przede wszystkim teren (8 ha). Park znajduje się nad samym Zalewem Zegrzyńskim: woda, zieleń, spokój... Poczułam się jak na wakacjach! Miła obsługa i rodzinna, luźna atmosfera to też duży plus. Można wypocząć, zrobić sobie piknik, jest miejsce na ognisko. Można się wspinać na jednej z tras - nawet przedszkolaki od 3 roku życia mają swoją kolorową trasę.

Poza indywidualnymi biletami można też pokusić się na zorganizowanie tu imprezy dla grupy (młodsi synowie szaleli na urodzinach kolegi, starszy wspinał się indywidualnie). Dzieci bawią się pod okiem instruktorów (po przejściu szkolenia przez 3 godziny mogą wybierać sobie trasy, dostosowane do wieku i wzrostu) i wspinać się i zjeżdżać na tyrolkach.

Wróciliśmy bardzo zadowoleni - chłopaki, bo atrakcyjnie spędzili czas, my bo odsapnęliśmy wśród zieleni. Zobaczcie sami, jak tam ładnie!


Pięć tras i pięć stopni trudności
  1. Trasa kolorowa: najniższa (od 1,4 do 1,8 m), przeznaczona dla dzieci od około 3 roku życia). 10 przeszkód o łącznej długości około 60 m. Cena 10 zł (dwa przejścia), 30 zł godzina.
  2. Trasa żółta: dla dzieci od 5-6 roku życia i 110 cm wzrostu. Zawieszona od 1 do 2,5 m. 13 przeszkód (m.in. przeciąganie beczki, dwa zjazdy, pajęczyna, kładka z sieci), o łącznej długości 120 m. Cena 25 zł.
  3. Trasa zielona: od 2,5 do 4 m, dla dzieci do 7 roku życia i 110 cm wzrostu oraz dla młodzieży i dorosłych. 14 przeszkód ( m.in. dwa zjazdy, most birmański, zjazd na talerzu). Cena 32 zł.
  4. Trasa niebieska: od 140 cm wzrostu, młodzieży i dorosłych. Od 3,5 do 7 m. 16 przeszkód o łącznej długości około 180 m (m.in. ścianka wspinaczkowa, deskorolka, dwa zjazdy). Cena 37 zł.
  5. Trasa czerwona: od 5 do 11 m, od 140 cm wzrostu. 19 przeszkód o łącznej długości około 230 m (m.in. skok na siatkę, zjazd na strzemieniu, ścianka, drabina pozioma, dwa zjazdy). Cena 45 zł.
Park linowy "Radocha"
ul. Wojska Polskiego 3,
Nieporęt (nad Zalewem Zegrzyńskim, teren Centrum Rekreacji Nieporęt-Pilawa)
Komentarze