Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów, Andrea Schwendemann, il. Dorina TessmannOtworzyłam "Piratów" i aż jęknęłam z żalu... Że nie mieliśmy tej książki kilka lat wcześniej. W czasie wakacji w lesie, kiedy budowaliśmy szałasy i bywaliśmy w domku na drzewie. Nasze zabawy mogłyby być jeszcze bardziej ekscytujące!

Ta książka to pierwsza rzecz, którą musicie wrzucić do wakacyjnego plecaka. Serio! To cudowny podręcznik nie tylko dla kandydatów na piratów, ale wszystkich chłopaków i dziewczyn bawiących na na dworze - na osiedlu, w lesie, na działce, nad jeziorem czy w górach. Ileż tu tajemnej i niezbędnej wiedzy, nie tylko o słynnych piratach, ale i survivalowych! Jak przeżyć na łonie natury: jak zbudować szałas, jak wykrzesać ogień bez zapałek, jak ze słonej wody otrzymać wodę do picia, jak bezpiecznie przeżyć burzę, jak wiązać węzły (węzeł płaski, ratowniczy czy ósemka nie będą już dla was tajemnicą!), jak przewidywać pogodę po chmurach! Zrobicie samodzielnie kompas! A nawet tratwę! Poznają mapę, dowiedzą się, co to skala i... Och, bez wykrzykników się nie da!

Są gry dla piratów, którzy chwilowo nie szykują się do abordażu - w wisielca, w statki, wyścig żółwi. Poznacie tajemniczy atrament i mnóstwo innych myków na świetne zabawy! Nawet przepis na pirackie suchary tu jest. Super instruktaż na letnie szaleństwa na dworze.

A przy okazji - jak dobrze się postaracie i przyswoicie wszystkie lekcje i zadania dla pirata (książka podzielona jest nie na rozdziały, ale 26 lekcji) może Ernest Jednooki, kapitan statku "Beautiful Bird" weźmie was do swojej pirackiej załogi, kto wie!

Bardzo polecam! Może dzięki tej książce i im podobnym dzieciaki porzucą tablety i telefony i zamiast bawić się wirtualnie - ruszą na dwór. Ahoj, przygodo!

Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów
Andrea Schwendemann,
Il. Dorina Tessmann,
Przekład Krystyna Bratkowska,
wyd. Bajka, 2018,
Oprawa twarda, folia jedwabista + lakier UV,
Format: 210 x 260 mm,
Stron: 60,
Cena 34,90 zł,
wiek: 6+

Komentarze

  1. Każdy pirat musi mieć! Zdecydowane szczury lądowe mogą zajrzeć też do dość podobnej treściowo "Księgi poszukiwacza przygód" (wyd.Jedność) - mojego 8-latka najbardziej zainteresowała instrukcja jak samodzielnie zrobić łuk;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Łuk robiliśmy i szałasy też i proce! uwielbiam takie zabawy :)

      Usuń

Prześlij komentarz