"Portrety" i "Niebostrada", Dorota Gellner i Rafał Witek [kartonówki dla najmłodszych]


Kolejne kartonówki z najwyższej półki od wydawnictwa Bajka. Inteligentne, błyskotliwe, z poczuciem humoru, świetnie zilustrowane. Zapewniające rozrywkę nie tylko dziecku, ale i rodzicowi. Przyjemnie się je czyta nawet i wielokrotnie, bawią za każdym razem tak samo. Pamiętam z dawnych czasów kartonówki, które porażały głupotą i nudą - dzisiaj to już przeszłość.

Inne fantastyczne kartonówki wyd. Bajka:
"Mydło", "Pisklak"
"Koala nie pozwala"

Portrety,  Dorota Gellner, il. Ewa Poklewska-Koziełło


Bohaterem bajki jest kot, któremu zamarzyło się zostać malarzem. Kupił więc niezbędne akcesoria i zaczął malować portrety. Co z tego wynikło? Nic dobrego, bo żaden z namalowanych modeli nie był zadowolony ze swojego obrazu... Zamiast zachwytów - pretensje. Nasz malarz-artysta pod ciężarem żalów i niezadowolenia swoich klientów zwinął interes i przerzucił się na malowanie ławek i płotów....
Cudowny humor, ale przecież nie może być inaczej skoro rymuje sama Dorota Gellner! I ciepłe, barwne ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło. Uwielbiam ten duet!

Portrety,
Dorota Gellner
Il. Ewa Poklewska-Koziełło,
wyd. Bajka, 2018
Okładka matowa, książka kartonowa
Format: 170 x 190 mm
Stron: 24
Cena okładkowa: 22,90 zł
Wiek: od 2 lat


Niebostrada, Rafał Witek, il. Piotr RychelRafał Witek z Piotrem Rychelem przenoszą nas wysoko, w chmury. Co tam się dzieje, korki, które znamy z codziennego życia, nerwowość kierowców, sprzeczki i grożenie pięściami, tfu, skrzydłami! Komuś bardzo się spieszyło i niestety... "Nagle - rumor!  Jest wypadek! Żuraw Kaczce wleciał w zadek! Gęś - policjant gna z mandatem. Pan podniebnym jest piratem. Czeka pana, drogi panie...przymusowe lądowanie! (...)".
Uśmiałam się oglądając schemat klucza żurawi, od którego nasz pechowiec się odłączył mi go zgubił. Kto w nim nie leci, nawet bloger, a także księgowa, pielęgniarka, ochroniarz (jest też miejsce na reklamę)!
Wiersz tętni energią i życiem, i skrzy się humorem, a do tego czuć w nim echo "Ptasiego radia" - czyta się wyśmienicie.

Niebostrada,
 Rafał Witek
Il. Piotr Rychel,
wyd. Bajka, 2018
Okładka matowa, książka kartonowa
Format: 170 x 190 mm
Stron: 30
Cena okładkowa: 22,90 zł
Wiek: od 2 lat.
Komentarze

Prześlij komentarz