Książki dla dzieci w języku angielskim, czyli o nowościach wydawnictwa Nosy Crow i Egmont


Nauka języka angielskiego może być przyjemnością, pod warunkiem, że materiały, z których będziemy korzystać będą dla dzieci ciekawe i zachęcające do oglądania. Wspieranie się atrakcyjnymi wizualnie książkami sprawi, że dzieci przy okazji czytania nie tylko poznają ciekawe historie i przyrodnicze ciekawostki, jak w przypadku pokazywanych przeze mnie dzisiaj książek, ale i nowe słówka.

Książki, które chcę Wam dzisiaj pokazać są tak ładne, że trudno ich nie oglądać, nie odkrywać okienek, do tego pełne są informacji, które zapadają w głowę. To kolejne anglojęzyczne lektury na Makach, do czytania których zachęcam (poprzednie pokazywałam TU - KLIK)

Animal families: ForestProste, pełne wdzięku ilustracje zwierząt i drzew. Kolorowe plansze — każda rozkładówka, inny kolor.
Jakie zwierzęta żyją w lesie, jak nazywają się dorosłe osobniki, a jak ich młode? Wystarczy podnieść klapkę... Na pierwszym planie każdej z rozkładówek pokazane są dorosłe zwierzęta, po otworzeniu okienek widzimy ich młode. Ilustracje opatrzone są krótkim tekstem.
Mamy tu niedźwiedzie, lisy, zające, sarny, I informacje, jak nazywa się mama konkretnego zwierzaka, a jak tata i jak mówi się na ich młode ... Ostatnia rozkładówka otwiera się całościowo i dwustronnie — zebrane są tu wszystkie osobniki występujące w książce.
Bardzo przyjemne, proste ilustracje, ciekawe kolory.


Animal families: Forest
il. Jane Ormes,
wyd. Nosy Crow,
Stron: 12,
oprawa twarda,
cena: 43,50 zł,
wiek: 5+Amazing Animal JOURNEYS


Znacznie więcej treści i więcej informacji. Książka przenosi nas w niesamowity świat zwierząt i opowiada o ich wędrówkach.

Każdego roku miliardy zwierząt przemieszczają się z jednej części naszej planety na drugą. Ssaki, ptaki, gady, płazy owady cały czas są w drodze, której rytm wyznaczają pory roku. Migrują, by uniknąć zimna, by móc wychować w dobrych warunkach młode, za pożywieniem Niektóre przemierzają tysiące kilometrów, trasy innych są znacznie krótsze. Jedne wędrują w dużych grupach, inne samotnie przemierzają migracyjne szlaki. Gdziekolwiek byśmy nie mieszkali, możemy je zobaczyć.

Krótkie teksty pełne są ciekawostek np. o krabach z Wyspy Bożego Narodzenia na Oceanie Indyjskim, które co roku w grudniu wywołują ogromne zamieszanie, bo... ruszają z dżungli w stronę morza. Jak dodam, że krabów są miliony, a wyspa mała — możecie sobie wyobrazić, jak to wygląda! Razem tworzą czerwony dywan, który ciągnie się przez las, a także ogrody, drogi... Łatwo je rozdeptać, dlatego wybudowano specjalne plastikowe bariery, uniemożliwiające im np. wchodzenie do domów czy na ulicę, chronią ich trasę także powołani do tego strażnicy! Widok niesamowity — po dotarciu nad ocean, kraby oddają się prokreacji, po czym samce wracają, a samice wykopują norki i pilnują jaj.

Czytając tę książkę poznacie zaskakujące fakty z życia przeróżnych stworzeń m.in. waleni, nietoperzy, żółwi, sardynek, fok czy pliszek, jeleni i gnu.

Bardzo zachęcam, można wiele się dowiedzieć! Zaletą tej książki jest fakt, że  tekst jest prosty, a ilustracje ciekawe, zachęcające do oglądania.

Warto wiedzieć, że autor książki Chrisa Packham jest przyrodnikiem, fotografem i dziennikarzem BBC (a także autorem książek dla dzieci o przyrodzie), Ilustrator Jason Cockroft zaprojektował okładki do 3 ostatnich książek o Harrym Potterze.


Amazing Animal Journeys
Chris Packham,
il. Jason Cockcroft,
wyd. Egmont,
oprawa miękka,
cena 37.90 zł
3+

Te i więcej książek do nauki języka angielskiego bądź czytania po angielsku można kupić w księgarni Bookids.pl (KLIK)


Komentarze

  1. Nigdy nie czytałam Starszakowi anglojęzycznych książek, ale chyba czas to zmienić. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz