Media Rodzina dla najmłodszych: Żubr Pompik, Kicia Kocia, Mądra Mysz i Mysi Domek


Ostatnio pokazuję mało książek dla maluchów, czas to zmienić. Poniżej propozycję dla przedszkolaków i jeszcze mniejszych dzieci wydawnictwa Media Rodzina: Żubr Pompik, Kicia Kocia, Mysi domek i seria Mądra Mysz.


Żubr Pompik. WyprawyKtóż nie zna żubra Pompika i jego żubrzej rodziny? Opowieści Tomasza Samojlika to wiedza przyrodnicza podawana w taki sposób, że trudno się zorientować, że czytając nie tylko dobrze się bawimy, ale i przyrodniczo edukujemy.
To sympatyczne, ciepłe historyjki o czteroosobowej rodzinie Pompika, wędrującej po Polsce od Puszczy Białowieskiej po góry. W "Wodospadzie muflona" mamy okazje rozejrzeć się po Karkonoskim Parku Narodowym, gdzie nasi bohaterowie natykają się na muflona. To zwierzę, którego nigdy nie widzieli. Co wyniknie z tego spotkania?
W "Dziarskich puszczykach" żubrza rodzina dociera do Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie wraz z małymi puszczykami czeka na nich kolejna przygoda. W "Skalnym labiryncie" docieramy do Parku Narodowego Gór Stołowych - Pompik i Polina po raz pierwszy widzą wielkie skały. Co tu się wydarzy?
Ciepłe historie, sympatyczni bohaterowie i przyrodnicze ciekawostki.

Seria o żubrze Pompiku. Wyprawy,
Tomasz Samojlik,
Media Rodzina, 2019,
cena 7.90 zł.
Kicia Kocia i Nunuś w kuchni, Kicia Kocia gra w piłkę
Kicia Kocia ma wielu małych fanów, a seria regularnie się rozrasta. Bardzo oszczędna narracja, prosta fabuła i ilustracje to jest to, co maluchy lubią najbardziej. Można się i identyfikować z Kicią i czegoś nauczyć/dowiedzieć. Kicia Kocia oswaja i pomaga zaakceptować to, co może dziać się i wydarzać w życiu dziecka - nowe relacje, aktywności, uczucia i emocje. Kicia Kocia ma braciszka, pomaga mu w kuchni, Kicia Kocia gra w piłkę z nowym kolegą, który porusza się na wózku.

Kicia Kocia i Nunuś w kuchni;
Kicia Kocia gra w piłkę

Anita Głowińska,
Media Rodzina 2019,
10.80 zł (kartonówka), 7.11 (oprawa miękka).

 Mysi domek. POBAWMY SIĘ!


Sam i Julia dobrze się bawią: skaczą na skakance, jeżdżą na hulajnodze, szaleją na placu zabaw - tak samo jak wszystkie inne dzieci! Tym razem książeczka w wersji mini i z kartonowymi okładkami.
Bardzo lubię Mysi domek - za precyzję i pomysłowość autorki, która stworzyła własnoręcznie mysi świat. Oglądając ilustrację zachwycam się zawsze tak samo - ileż to pracy, ale jaki efekt! Można wpatrywać się bez końca na te miniaturowe meble, gadżety, akcesoria, uszyte, wydziergane, zrobione z papieru i pudełek,

Mysi domek. Pobawmy się! (okładka twarda)
Karina Schaapman,
wyd. Media Rodzina 2019,
cena 13.43 zł.


Seria Mądra Mysz: Mam przyjaciela energetykaSeria Mądra Mysz wzbogaciła się o kolejną cześć, która przypadnie do gustu szczególnie małym technikom i elektrykom. Z bohaterem historyjki "Mam przyjaciela energetyka" spędzamy dzień z jego sąsiadem Adamem, który jest - jak w tytule - elektromonterem do pracy. Idziemy z nim na dyżur do pracy i poznajemy "od kuchni" firmę energetyczną. Od bramki, przez szatnię, w której Adam w szafce oprócz stroju roboczego trzyma mobilny dziennik z zadaniami, przez serce firmy czyli dyspozytornię, która jest komputerowym centrum dowodzenia, po* pracę w terenie.

Mam przyjaciele energetyka,
Bolesław Ludwiczak,
il. Tomasz Tomaszewski,
Media Rodzina, 2019,
cena 7.90 zł.


Komentarze