Biblia, Bozie, św. Franciszek i Fatima, czyli o książkach na pamiątkę Pierwszej Komunii św.


Prezenty komunijne to temat zawsze wywołujący duże emocje. Ja jednak skupię się wyłącznie na książkach, które śmiało można dodać do prezentu dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Św. W tym roku wybór jest prosty - przede wszystkim Biblia.

(O książkach na komunię pisałam też TU)

Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu


Tym, którym dotychczasowe wydania dla dzieci nie przypadły do gustu w sukurs przyszło wydawnictwo Dwie Siostry. "Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu" Frédérica Boyer'a (francuskiego pisarza, znawcy Biblii) z ilustracjami Serga Blocha to książka, które może zachwycić i dzieci i dorosłych.
35 opowieści, 1500 ilustracji, 528 stron. Nowatorska pod względem i grafiki i tekstu, opowiadająca starotestamentowe dzieje słowem i obrazem. 

"Pisarz i rysownik wspólnie podjęli się ambitnego wyzwania: opowiedzieć pradawne biblijne historie w taki sposób, byśmy dziś, tu i teraz, mogli odnaleźć w nich samych siebie i świat, w którym żyjemy. Znajdziecie tu nieśmiertelne, fundamentalne opowieści: stworzenie świata i wygnanie z raju, arkę Noego i wieżę Babel, dzieje Mojżesza i niedolę Hioba. W sugestywnym, świeżym ujęciu Fredérica Boyera i Serge’a Blocha stają się one próbą odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie stawia sobie współczesny człowiek. Mówią o wolności i odpowiedzialności, miłości i sprawiedliwości, wojnie i władzy, wygnaniu i migracjach" notka wydawcy.

Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu
Frédéric Boyer
il. Serge Bloch
tłum. Tomasz Swoboda
wyd. Dwie Siostry, 2017
wymiary 21,50 x 30 cm
528 str.
cena okładkowa (oprawa twarda) 99,90 zł
kategoria wiekowa 8+"Bozie, czyli jak wygląda Bóg?" Karolina Oponowicz


Czy wszyscy mnisi są łysi?  Skąd wiadomo, że jest Bóg?  Czy niewierzący mogą trafić do raju? Czy można się modlić o wygrany mecz? Czy po śmierci spotkamy się z rodzicami? Czy można być trochę w niebie i trochę w piekle? Po co aniołom skrzydła? Dlaczego do meczetu wchodzi się na bosaka?

Dzieci pytajśą, przedstawiciele sześciu wyznań odpowiadają. Z tej książki dziecko dowie się wiele interesujących rzeczy na temat  judaizmu, katolicyzmu, prawosławia, protestantyzmu, islamu i buddyzmu. Warto znać inne religie, warto pytać i słuchać odpowiedzi.

"Dobra rzecz. Pisana z myślą o dzieciach, więc wszystko wytłumaczone jest tu tak, że zrozumie nawet dorosły. Wierzącym przyda się, bo jest źródłem inspiracji. Niewierzącym może pomóc zrozumieć tych wierzących” - Szymon Hołownia (z okładki książki)

"Bozie, czyli jak wygląda Bóg?"
Karolina Oponowicz,
il.  Joanny Rzezak,
Wyd. Agora S.A., 2016,
Format: 190 x 245 mm,
Liczba stron: 176 stron,
oprawa: twarda.
Książka o św. Franciszku


Historia życia i wielkości świętego, nazywanego Biedaczyną z Asyżu, założyciela zakonu franciszkanów, patrona ekologów i zwierząt. Dzieci poznają najbardziej znane fakty z życia św. Franciszka. Książkę wstępem opatrzył Franciszek Kardynał Macharski.

Św Franciszek. Święty, którego imię wybrał papież.
Anna Tyczyńska-Skowrońska
wyd. Muchomor, 2013
stron 36,
oprawa twarda
cena 26 zł.
Niebo nad Fatimą. Czy modlitwa może zmieniać świat?To książka, która w prosty sposób opisuje historię objawień w Fatimie. Sto lat temu Matka Boża przekazała trójce dzieci najważniejsze przesłanie dotyczące nadchodzących wydarzeń XX wieku. Powiedziała, że ludziom potrzeba nawrócenia i modlitwy.
Historia opisana w książce nie kończy się na 1917 roku, ale pokazuje dalsze losy świata, w których wypełniają się tajemnice powierzone małym pastuszkom. Zastanawiając się nad tymi wydarzeniami, możemy się przekonać, że modlitwa ma ogromną moc – także dzisiaj (not. wyd.).

Niebo nad Fatimą. Czy modlitwa może zmieniać świat?
Anna Czerwińska-Rydel,
il. Dorota Łoskot-Cichocka
wyd. Bernardinum, 2017
Oprawa twarda z gąbką
Stron 56
Format 205x270,
cena 24.90 zł.
Komentarze

 1. Właśnie jesteśmy w temacie... Lila zadaje mnóstwo pytań. Czytamy "Jezus mówi do dzieci" i w kolejności "Opowieści biblijne"

  OdpowiedzUsuń
 2. Opowieści biblijne wydaje mi się, że znam. Pożyczałam od Ciebie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie po raz pierwszy jedność czasu, miejsca i akcji ;)
  U nas "sezon" komunijny w pełni, a ja postanowiłam do wszystkich prezentów dodać "Bozie", bo uważam, że są świetne, jak najbardziej na tę okazję, może nawet zwłaszcza...
  I własnie siedzę nad postem.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz