Historia Mademoiselle Oiseau, Andrea De La Barre De Nanteuil, il. Lovisa Burfitt,


Przepiękne wydanie! Od okładki, przez kwiatową wyklejkę i każdą stronę, aż po ostatnią. To książka, którą chcesz dotykać, głaskać, uważnie oglądać, Ten papier, te kolory, ta kreska, te ilustracje!

A sama historia? Francuski szyk i czar, lekkość i elegancja z nutą nostalgii. Jest w tej książce fantazja, paryski sznyt, wysokie obcasy, sznury pereł,  zapierające dech stroje i mnóstwo kotów! Na takim tle, przy Alei Minionych Czasów, dzieją się rzeczy w powieści najistotniejsze. Zawiązuje się przyjaźń między niezwykłą, szykowną i tajemniczą mademoiselle Oiseau (czyż nie tak wyobrażamy sobie klasyczną paryżankę?), a całkiem zwyczajną dziewięcioletnią Isabellą - tak zwyczajną, że niemal niezauważalną. Isabella przez pomyłkę wchodzi do mieszkania nieznajomej sąsiadki, a ta zachowuje się tak, jakby tylko na to czekała...

Co mogą ofiarować sobie dwie zupełnie inne osoby pochodzące z różnych światów? Nie tylko towarzystwo. Isabella, niepewna siebie, samotna, pod wpływem fascynującej Oiseau nabiera pewności i wiary w siebie. Ofiarowany jej guzik ma moc, którą otacza Izabelę, wpływając na jej zachowanie, myśli, samopoczucie (potrafi nawet rozśmieszyć kolegów w klasie!)

Obserwujemy przemianę dziewczyny, która pod wpływem Oiseau dojrzewa, odkrywa siebie, dostaje skrzydeł, tak jakby dopiero teraz zaczęła naprawdę żyć.
Piękna to opowieść o tym, że każda z nas ma w sobie siłę, tylko czasem trzeba pomóc jej się ujawnić. O trudach dojrzewania i radości, jaką może przynieść przyjaźń z mądrą, inspirującą kobietą, wreszcie o urokach Paryża i przygodach, które możemy przeżywać nie wychodząc z domu... Afirmacja życia i kontemplowanie chwili.  Wystarczy trochę odwagi, magii i wyobraźni!

To książka absolutnie dla wszystkich dziewczyn, dziewczynek i kobiet!

Historia Mademoiselle Oiseau
Andrea De La Barre De Nanteuil,
il. Lovisa Burfitt,
Tłum.Maria  Jaszczurowska
Wydawnictwo Literackie, 2017
Format: 195 x 294 mm
oprawa twarda
136 stron,


Komentarze

  1. Ciekawy temat książki i bardzo ładne ilustracje :-D . Podoba mi się Twój sposób pisania recenzji. Ja mogę polecić całkowicie inną książkę, ale moją ulubioną " Zatrzymać dzień". Ma w sobie coś magicznego. Jej treść oraz sposób wydania są inne niż wszystkie, wręcz zaskakujące. Polecam serdecznie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję :) Książki, o której piszesz nie znam, ale po takiej rekomendacji - będę szukać! pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz