Memory na 3 sposoby, Kapitan Nauka


Kiedy tylko słońce mocniej przygrzewa, kiedy tylko kwiatki posadzone, a dzikie wino oplata balkonową trzcinę - wyprowadzam się z mieszkania. Balkon jest moją bazą. Każdą wolną, domową chwilę spędzam na materacu z książka i kawą w ręku. W czasie leniwych weekendów lubimy leżeć na balkonie, zdarzyło nam się nawet na balkonie spać w tipi, pod kocykiem, z podusią pod głową i niebem pokreślonym lotem "naszych" jaskółek.

Siedzimy tu, rozmawiamy i gramy! Ja z chłopakami i chłopaki z kolegami. Gry leżą na skrzynce, cały czas pod ręką. Najbardziej lubimy te małe pudełka, gry bez wielkich plansz, które można rozgrywać na materacu albo obok. Nadają się do tego świetnie "Memory na trzy sposoby" (Edgar, seria Kapitan Nauka). Pudełko jest niewielkie, zmieści się w torbie, koszyku - można zabrać je na podwórko czy wyprawę, wycieczkę czy grać w nie na takim balkonie jak nasz - czyli niewielkim.Wygodne, duże kartoniki, ładne ilustracje i ciekawe tematy: Świat baśni i Zabawy podwórkowe. W każdym opakowaniu znajduje się 20 dużych kart o wymiarach 11 x 11 cm. Można grać z dziećmi w każdym wieku, wydawnictwo poleca te memory dla dzieci od 2 do 9 lat. Z małymi graczami gra się jak w klasyczne memory, czyli odwracamy kartoniki wierzchem do dołu i szukamy par. wygrywa ten kto zbierze ich najwięcej.

Ze starszymi możliwości jest więcej. Poza odnalezieniem pary musimy wskazać kilka różnic (bo obrazki nieznacznie się różnią) - w grze dla najstarszych dzieci - pary nie zgarnia ten, kto ją odnalazł, ale ten, kto szybciej wskaże różnicę. Ćwiczymy więc nie tylko pamięć i spostrzegawczość, ale i refleks.


Zabawy podwórkowe ujęły mnie przypomnieniem gier znanych dzieciom na przestrzeni wielu pokoleń. Ciuciubabka, głuchy telefon, skakanka, klasy, Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy, kapsle - to zabawy z dzieciństwa  moich rodziców,  ale i mojego. Współczesne dzieci też je znają. Świetny pomysł na przypomnienie sprawdzonych gier i zachęcenie dzieci do zabaw na dworze! Przed naszym blokiem co jakiś czas na chodniku zakwitają kolorowe, kredą malowane,  tory do gry w kapsle,  czy kolorowe drabinki do gry w klasy... Może niebawem dzieci zaczną też grać w ciuciubabkę czy skakać w gumę?
Bardzo podobają mi się ilustracje narysowane przez Katarzynę Urbaniak, mają w sobie nostalgię i klimat dawnych lat.


Świat baśni to memory z postaciami z bajek i baśni: trzygłowe smoki, księżniczki, królewny, skrzaty, elfy, rycerze na koniach, piraci czy jednorożce. Ilustracje w ciepłych kolorach - gra się na tej samej zasadzie co w Podwórkowe zabawy, my dodatkowo odnajdując parę szybko dopowiadamy, z jakiej bajki może pochodzić bohater rysunku. Obrazki narysowała Marta Szudyga.

Kapitan Nauka Memory na 3 sposoby Świat baśni
Gra o rosnącym stopniu trudności dla dzieci w różnym wieku: 2+, 4+, 6+ więcej.
Il. Marta Szudyga,
seria Kapitan Nauka, Edgar
liczba graczy: 2 i więcej
czas gry: 20 min
cena 29.90 zł

Kapitan Nauka Memory na 3 sposoby Zabawy podwórkowe
Gra o rosnącym stopniu trudności dla dzieci w różnym wieku: 2+, 4+, 6+ więcej.
Il. Katarzyna Urbaniak
seria Kapitan Nauka, Edgar
liczba graczy: 2 i więcej
czas gry: 20 min
cena 29.90 zł

W serii ukazało się także: Memory na 3 sposoby Zwierzyniec i Memory na 3 sposoby Co robimy?
Komentarze

  1. Ale macie fajną bazę balkonową! A "Zabawy podwórkowe" u nas też w działaniu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę ciasno, ale dajemy radę ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajny pomysł na to, aby spędzać czas z dzieciakami, ale mam wrażenie, że w chłodniejsze dni jest to niestety troszkę utrudnione. Na szczęście u nas wtedy pojawia się konsola i nie mam wyrzutów sumienia, że dzieciaki grają sobie w różne gry. Każdy potrzebuje dla siebie odpowiedniej formy relaksu raz na jakiś czas. Nowe gry kupuje raczej rzadko, aby nie było ich zbyt wiele w domu, a jeśli już kupujemy to korzystamy sobie zawsze ze strony https://www.makiwgiverny.pl/2017/05/memory-na-3-sposoby-kapitan-nauka.html z tego względu, że ceny mają tam naprawdę bardzo dobre. Sami sprawdźcie i skorzystajcie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz