Gry do plecaka [memo, quizy]


"Proszę państwa, po zajęciach na basenie dzieci będą czekały na drugą grupę. Żeby nie rozniosły z nudów szatni, proszę niech zabierają ze sobą małe gry, karty..." - tak mniej więcej brzmi komunikat wychowawczyni.


Szukamy więc gier do kieszeni/plecaka, które można zabrać na wycieczkę, a czasem do szkoły czy  - w naszym przypadku - na półgodzinne czekanie na drugą grupę ze szkolnej wyprawy na basen. Małych gabarytem, ale wielkich duchem! Czyli łączących przyjemne z pożytecznym - ciekawych, edukacyjnych i atrakcyjnych wizualnie.

Kilka gier już mamy, ale wierzę że z waszą pomocą uda nam się wybrać wiele innych, równie ciekawych, tak, aby chłopaki po zajęciach na basenie mieli co robić do końca roku  i nie roznieśli basenowej szatni...


Zależy mi na grach, które naprawdę warto kupić, które po jednej partyjce nie utkną na półce, bo nikt nie będzie chciał w nie więcej grać. Pomożecie? Podpowiecie?


Ptaki. Świat wokół nas – gra typu memorySeria przyrodniczych gier edukacyjnych wyd. Jacobsony gdzieś mi śmignęła w internetach już jakiś czas temu, ale kiedy wzięłam ją do rąk i uważnie przyjrzałam się obrazkom - przepadłam! Uwielbiam memory - to gra, do której nie trzeba mnie zachęcać, tu dodatkowo łączy w sobie to, co lubię najbardziej czyli edukację przyrodniczą z przyjemnością grania.

20 obrazków, 20 gatunków polskich ptaków plus profesjonalne, piękne zdjęcia. Dzieci nauczą się odróżniać ptaki, których na co dzień raczej się nie spotyka jak dudka, jemiołuszkę, gila, uszatkę, kuropatwę, bażanta, przyjrzą się też uważniej tym popularnym jak wróbel, sroka, kawka, wrona, Gra ćwiczy pamięć i koncentrację. W serii też: Drzewa, Kwiaty Polne, Owady, Grzyby.

Ptaki. Gra edukacyjna
Ilość graczy: 2-8
Wydawca: Jacobsony
fot. Cezary Korkosz
www.jacobsony.pl
cena 36 zł.
Wiek: od 4 lat.


Dzika zgraja - gra typu memoryDzika zgraja to memory z chronionymi gatunkami zwierząt w roli głównej. W pudełku znajdziemy 30 grubych kart do gry i ulotkę z opisami wybranych gatunków, z której dowiemy się sporo o zwierzętach i ich  zwyczajach. „Dzika zgraja” to gatunki o najzabawniejszych (prawdziwych!) nazwach - lodówka, babka piasowa, szczeżuja wielka czy zalotka spłaszczona. W każdym zestawie znajduje się jedna pusta para karta przeznaczona do samodzielnego zilustrowania. W serii: Stwory, Ptaki oraz The Creatures (w jęz.angielskim), niebawem premiera kolejnej gry.

Zagrywki to firma stworzona przez graficzki-ilustratorki Magdę Stadnik i Kasię Walentynowicz: "Tworzymy gry będące skromną i lokalną alternatywą dla konsol i komputerów. Przyświeca nam misja tworzenia gier starannie zaprojektowanych, samodzielnie zilustrowanych oraz tematycznie zaangażowanych" - tak piszą o swoich grach, nic dodać nic ująć.

Dzika zgraja, memo
wyd. Zagrywki,
cena 59 zł
Wiek: od 3 lat


Dobble


Uwielbiam grać w double! Mała puszka, okrągłe kartoniki i pełne emocji poszukiwanie wspólnych elementów, ta gra - serio - nigdy się nie nudzi.

Można grać na kilka sposobów, my najczęściej wybieramy najpopularniejszą wersję: karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol trzeba głośno nazwać i wyłożyć swoją kartę na stole, przykrywając starą. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.


Dobble
wyd. Rebel.pl
liczba graczy: 2-8 osób
cena 38 zł.
wiek od 6 lat.


SuperQuiz: Piłka nożna 


Ciekawostki i zagadki ze świata piłkarskiego. Futbol dla chłopaków nadal zajmuje pierwsze miejsce, więc ten mały zeszycik na pewno umili im czas, Znajdą tu ciekawostki o najsłynniejszych piłkarzach, drużynach, historycznych meczach, futbolowych wydarzeniach czy zasadach gry. Ponad 160 pytań quizowych.Można zaskoczyć kolegów wiedzą i dowiedzieć się nowych rzeczy - absolutny niezbędnik każdego małego kibica i piłkarza.


SuperQuiz Piłka Nożna
wyd. Kapitan Nauka
stron 112
wiek: od 7 lat
cena 25 zł.


Komentarze

 1. Smart games! Mamy różne ale poza domem świetnie się sprawdza Arka Noego - mała łamigłówka, elementy na magnesach, różne poziomy trudności - ergo - fun także dla rodzica.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy coś małego w podobnym stylu, ale bez magnesów. Arka mi się podoba - ogromnie wdzięcznam za podpowiedzi!

   Usuń
 2. Potwierdzam, Smart games wersje podróżne są super�� Poza tym gry karciane np. Djeco Mini Natura,stare dobre Uno... Kotobirynt ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Djeco Mini Natura - jaka ładna! Uno znamy. Kotobirynt - w puszce i koty! Dzięęęęki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uno - kapitalna gra karciana, w którą można grać w wieeeeele osób - od standardowej pary po chyba 10? W każdym razie im więcej osób, tym lepsza zabawa ;) Nam dostarcza zawsze wiele emocji ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzika zgraja - cudowna <3 Uwielbiam takie podejście do gier i edukacji dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz