Spacerkiem przez rok, Małgorzata Strzałkowska, il. Elżbieta Wasiuczyńska


Uwielbiam ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej i uwielbiam samą Elżbietę Wasiuczyńską! Mieliśmy okazję z chłopakami uczestniczyć w warsztatach z ilustratorką - było smoczo (klik)! Lubię też zaglądać na blog (klik) który prowadzi - grzeję się jej uśmiechem, zmysłem obserwacji i ogromnym poczuciem humoru, zerkając przy okazji za kulisy powstawania prac! Jej patrzenie na świat odbija się w ilustracjach, które tworzy. Są radosne, wysmakowane estetycznie, kosmicznie kolorowe i tak bardzo JEJ. Pięknie pisze o tym Joanna Olech (klik).


"Spacerkiem przez rok" to erupcja radości i pogody, nawet gdy z tą pogodą różnie (patrz jesień/zima). Każda strona zachwyca. Wiosną jest ożywczo, latem gorąco, jesienią nostalgicznie, zimą minimalistycznie i kolorystycznie chłodniej. A jak jeszcze zacznie się czytać... Duet Strzałkowska/Wasiuczyńska to strzał w dziesiątkę. Każda strona kipi rymem, żartem, lekkością i radością. Wędrujemy przez rok, miesiąc po miesiącu obserwując, co się wokół zmienia, jakie zjawiska się pojawiają, a wszystko urzeka. Jest ciepło, jest mądrze, jest wesoło. Trzeba to zobaczyć, trzeba przeczytać!

Od ilustracji trudno oczy oderwać, nasycone kolorem dają energię na cały dzień. Na ten spacer przez dwanaście miesięcy trzeba się wybrać czy to w pojedynkę, czy rodzinnie.

Spacerkiem przez rok,
Małgorzata Strzałkowska,
il. Elżbieta Wasiuczyńska
Media Rodzina 2016,
oprawa twarda
ilość stron:48
format:210 x 227 mm
cena 29 zł
Komentarze

 1. Piekna recenzja,jak zawsze zreszta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale piękne zdjęcia tych ilustracji! Doskonałe!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dziwi mnie ta entuzjastyczna recenzja. Małgorzata Strzałkowska to przecież jedna z najlepszych autorek dziecięcych książek. Jeśli do jej talentu dodać wspaniałe ilustracje, to hit wydawniczy gotowy.
  Wiecznie Zaczytana z W Molikowie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiersze Strzałkowskiej towarzyszą nam od lat. Lata lecą, do wierszy M. Strzałkowskiej chętnie wracamy, są świetne i dla małych i dla dużych ;) Pozdrawiamy W Molikowie!

   Usuń
 4. Ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej uwielbiam i z radością obserwuję, jak ciągle się rozwija i idzie w swoich pracach coraz dalej. Chyba jest jedyną współczesną polską ilustratorką, która ma tak dobrą technikę malarską. Te malarskie ilustracje cenię najbardziej, chociaż "tekstylne" i wycinankowe ("Chichotnik")są też klasą same dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą w 100 proc! Kto potrafi dobrze malować, a to trudna sztuka, może wszystko! A "Chichotnik" - rewelacja! Ilustracje E.W czy malarskie czy tekstylno-wycinankowe to najwyższa półka.

   Usuń
 5. Właśnie na tym tomiku poprosiłam o Elę Wasiuczyńską o autograf. No cudny <3 A potem poszłam kupić "Chichotnik". Tyle talentów! No niemożliwe! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten autograf to oczywiście nie "na" ;D Ale "w". W środku :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz